خرید قوطی فلزی + معرفی آن ها 1401

فهرست مطالب

قوطی فلزی

امروزه با پیشرفت دانش و فن آوری جدید بسته بندی؛ نوشیدنی ها، انواع مواد غذایی و … ماهها و سال ها بدون اینکه موجب فساد آنها شود، قابل نگهداری هستند.

تهیه و ساخت قوطی فلزی راه حل مناسبی برای مشکلاتی که جامعه بشری در صنایع بسته بندی با آن ها روبرو بود، ارائه کرد.

با گسترش صنایع قوطی سازی، علاوه بر نگهداری، حمل و نقل، انبارداری و پخش مواد غذایی نیز به آسانی قابل انجام است.

شرکت های تولید کننده قوطی فلزی در سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

تکتین فلز نمونه، یکی از تولید کنندگان بزرگ قوطی های فلزی در کشور می باشد که محصولات متنوعی را برای شما همراهان گرامی ارائه میدهد.

در این مقاله قصد داریم شما را با نکات خرید قوطی فلزی در صنایع مختلف آشنا کنیم.

قوطی سازی چیست؟

قوطی سازی یکی از خدمات مهمی است که کارخانجات و شرکت های متعدد با تبدیل ورق های فلزی به قوطی های فلزی طی فرایندهای خاص آنها را به وجود می ‌آورند.

با توجه به نقش مؤثر بسته بندی در ارائه و فروش محصولات مختلف به جهت جلب بیشتر بازار و حفظ کیفیت محصولات و همچنین شرایط ارسال آنها به اقصی نقاط دور دست استقبال از صنعت قوطی سازی زیاد می باشد.

در کارخانجات قوطی سازی با استفاده از متریال های مختلف به عنوان ماده اولیه و مواد پوششی متنوع مانند: گالوانیزه، پوشش های قلع و پوشش اکسید فلزات، قوطی های مختلفی را تولید می کنند تا در هر صنعت بتوان محصول متناسب با آن را تهیه نمود.

نحوه ساخت قوطی فلزی

 امروزه قوطی های فلزی بخش مهمی از بسته‌ بندی مواد مختلف را تشکیل می دهند که در شکل ها و فرم های متنوع توانسته اند نیاز اکثر صنایع را برطرف کنند.

قوطی فلزی در صنایع مختلف از جمله صنعت کنسرو، نوشابه، اسپری ها، قوطی های رنگ و سایر محصولات پزشکی و شیمیایی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

نحوه ساخت قوطی های فلزی در کارخانجات تولید کننده نسبت به بازار هدف و نوع استفاده، از لحاظ پوشش های داخلی تفاوت هایی با یکدیگر دارند؛ اما به طور کلی نحوه ساخت آنها مشترک است.

در حال حاضر با وجود خطوط پیشرفته، سرعت ساخت قوطی های فلزی به بیش از هزار قوطی در هر دقیقه می رسد. به همین جهت به راحتی می توان با کمک ماشین آلات نیاز همه بازار را تأمین نمود.

نحوه ساخت قوطی فلزی بر اساس شکل و فرم طراحی آن بدین صورت است که:

قوطی فلزی دو تکه

قوطی فلزی دو تکه بلند که بر اثر عملیات نورد شدن ورق شکل می‌ گیرند، کف و بدنه آن ها از یک جنس انتخاب می شود.

مراحل تولید قوطی فلزی دو تکه:

 • لاک اندود کردن ورق قوطی
 • برش ورق های بدنه به شکل زیگزاگ یا ساده متناسب با طرح نهایی
 • قرار دادن ورق های برش خورده به داخل دستگاه کشش و تولید قوطی با لبه های برگردانده شده

قوطی فلزی سه تکه

قوطی فلزی سه تکه با یک درز تولید می‌ شود که درز آن به روش های مختلفی جوش می خورد.

به همین جهت در چند دسته و گروه مانند قوطی با بدنه درز جوش الکتریکی،  با بدنه در جوش لیزری، قوطی با بدنه درز جوش لحیمی تولید می گردد.

مراحل تولید قوطی سه تکه:

 • پوشش سطح ورق با لاک
 • برش قطعات بدنه قوطی با دستگاه قیچی دوبل
 • تولید بدنه قوطی با دستگاه مخصوص
 • پوشش درز جوش داخل بدنه با استفاده از لاک
 • مونتاژ بدنه قوطی فلزی

در مرحله آخر انجام عملیات اتصال بدنه انجام می شود که در صورت نیاز می توان سطح مقطع قوطی را شکل و فرم های مختلف در آورد.

 تمامی مراحل با کمک تجهیزات خاصی صورت می گیرد.

انواع درب قوطی فلزی

امروزه با پیشرفت دانش و فناوری های جدید از انواع قوطی فلزی برای بسته بندی مواد غذایی، نوشیدنی ها و رنگ های شیمیایی و داروهای مختلف از قوطی های فلزی استفاده می کنند.

در کارخانجات قوطی های فلزی را در طرح ها و مدل های مختلف تولید می ‌کنند که از پرکاربرد ترین آنها می توان به قوطی فلزی ساده، قوطی فلزی چهارگوش، قوطی فلزی گرد و قوطی فلزی مکعبی، قوطی فلزی آسان بازشو، قوطی های آشپزخانه و قوطی های تزیینی اشاره کرد که انواع قوطی ها را از جنس فولاد، آلومینیوم و حلب تولید می کنند.

یک قوطی فلزی ساده از سه بخش اصلی تشکیل شده که شامل بدنه، صفحه بالا و صفحه پایین قوطی است.

معمولاً بدنه از یک ورق مستطیل شکل تشکیل شده و دو قسمت بالا و پایین آن به صورت دایره‌ای بوده و درز قسمت جوش به گونه ای است که به هیچ عنوان درزی مشاهده نمی شود.

قوطی های فلزی از لحاظ نحوه طراحی درب نیز در سه دسته بندی قرار می گیرند:

درب قوطی ساده

درب قوطی ساده معمولاً توسط دربازکن های دستی یا اتوماتیک باز می شود و جزء قدیمی‌ ترین نوع قوطی ها است.

درب قوطی آسان بازشو

درب قوطی آسان بازشو با کمک دستگیره ای که بر روی درب نصب شده با کشیده شدن به راحتی باز می‌ شود و معمولاً بر روی قوطی های کنسرو و رب مشاهده می کنید.

درب ترکیبی

برخی از قوطی های فلزی دارای دو درب بوده که یکی از آن ها به راحتی باز شده و درب دیگر به صورت درپوش پلاستیکی یا فلزی بسته می شود.

خرید بهترین قوطی فلزی ساده

خرید بهترین قوطی فلزی ساده می ‌تواند نیاز بسیاری از صنایع را برطرف کند، به همین جهت استقبال از قوطی های فلزی زیاد است.
برای اینکه بتوانید بهترین قوطی ‌های فلزی را با کیفیت بالا و در تنوع طرح و مدل و ابعاد و اندازه تهیه کنید، این مجموعه می‌ تواند خدمات خوبی را ارائه دهد.
جهت ثبت سفارش هرگونه قوطی به شکل استاندارد یا در نمونه‌های کاملاً سفارشی می توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط گرفته و پس از دریافت مشاوره متناسب با شرایط و نیاز خود ثبت سفارش نمایید.

انواع قوطی فلزی

یکی دیگر از مسائلی که در صنایع قوطی سازی اهمیت بالایی دارد، تولید درب های قوطی و نحوه اتصال آن ها می باشد.

درب قوطی های فلزی باید با بدنه آن همپوشانی داشته باشد تا مولکول های هوا اجازه ورود به درون قوطی را نداشته باشند و از فساد مواد غذایی جلوگیری به عمل آید.

از انواع درب قوطی فلزی عبارتند از:

درب قوطی ساده

این نوع درپوش به وسیله دربازکن‌های دستی یا اتوماتیک باز می شوند و از قدیمی‌ترین انواع درب قوطی هستند.

درب قوطی آسان باز شو

 در این مدل، یک دستگیره بر روی درب قوطی نصب شده است و با کشیدن آن به راحتی درب آن باز می شود از نمونه های آن می توان در کنسرو های ماهی، رب و انواع نوشابه اشاره کرد.

درب ترکیبی

 برخی از قوطی های فلزی دو درب در روی سرشان دارند. حلب های روغنی، قوطی های چهار گوش یا گردی هستند که در قسمت درب بالایی شان یک درب کوچکتر پرس شده است که از این درب کوچک مواد درون آن بیرون آورده می شود.

روغن های اتومبیل نیز به صورت چهارگوش هستند و معمولا یک درب برجسته در قسمت درب بالایی خود دارند.

درپوش پلاستیکی: در بسته بندی رب گوجه یا کمپوت میوه یا روغن‌های نیمه جامد و جامد، معمولا درپوش پلاستیکی برای محافظت بر روی قوطی قرار دارد. این درب ها برای محصولاتی به کار می رود که در چند مرحله قرار است استفاده شوند.

قوطی فلزی، جعبه ای ، چهارگوش یا گرد از جنس فلز است. قوطی ها دارای انواع متنوعی از نظر جنس و شکل و ابعاد و … می باشند. انواع متداول قوطی ها از نظر جنس به سه نوع فولادی، آلومینیومی و حلبی تقسیم میشود.

از نظر قطعات تشکیل دهنده قوطی های فلزی در چهار نوع یک تکه، دو تکه، سه تکه و بیش از سه تکه تقسیم می شوند.

لایه بیرونی قوطی فلزی با ماده ای از جنس پلیمر پوشش داده می شود تا فلز تحت تاثیر مواد غذایی قرار نگیرد و دچار خوردگی نشود. در صنایع غذایی لایه داخلی قوطی های فلزی از نوعی لاک مخصوص استفاده می شود.

صنایع قوطی سازی از جمله صنایع تخصصی و پر زحمت به حساب می آید که مسایل گوناگونی بر کیفیت تولیدات آنها تاثیر گذار است.

در صنعت قوطی سازی نوع جوش و شیوه اتصال اجزای مختلف قوطی و همچنین ظرافت بکار رفته در تهیه آن اهمیت ویژه ای دارد.

یک قوطی فلزی ساده از سه بخش تشکیل می شود: بدنه، صفحه بالا و صفحه پایین. بدنه، ورقی مستطیل شکل است و دو قسمت بالا و پایین آن دایره ای شکل هستند.

درب قوطی فلزی باید به طور کامل با بدنه جوش بخورد و کوچکترین درزی نداشته باشد.

هنگام جوش در قوطی هایی که مربوط به مواد غذاییست، نیاز است مسائل بهداشتی رعایت شود تا از آلوده شدن محتویات درون قوطی جلوگیری به عمل آید. در این مورد از جوش خاصی که از پودر و حرارت استفاده می شود بهره می برند.

انواع قوطی فلزی در صنایع مختلف، از آلیاژهای مختلفی در ساخت آن ها استفاده می شود. بنابراین با توجه به کاربرد نوع قوطی، جنس دقیق لاک و فلز آن انتخاب می شود.

انواع قوطی فلزی در شکل های مختلف با کاربردهای متنوع تولید می شوند از جمله: قوطی گرد، قوطی چهارگوش، قوطی آسان باز شو، قوطی‌های آشپزخانه، قوطی های تزئینی و… .

کاربردهای قوطی فلزی

کاربرد های قوطی فلزی

قوطی های فلزی کاربردهای مختلفی در زندگی روزمره ما دارند. روزانه شاهد نمونه های مختلف آن در آشپزخانه منزلتان، اتاق خواب و همچنین در فروشگاه های مختلف هستید. قوطی سازی بیشترین کاربرد را در زمینه بسته بندی دارند که برخی از آن ها را در اینجا مرور می کنیم.

صنعت رنگ و رزین سازی

بسیاری از رنگ های روغنی همچنین بسیاری از محصولات پتروشیمی مانند سیلر، جلای روغنی، کیلر و… از انواع قوطی فلزی برای بسته بندی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن اتومبیل

انواع روغن هایی که در اتومبیل ریخته می شود در قوطی های گرد و چهارگوش بسته بندی می شوند.

صنایع غذایی

یکی از بیشترین کاربردها و تنوع ها در زمینه تولید و بسته بندی قوطی های فلزی، صنایع غذایی می باشد.
انواع رب، کمپوت‌ها، کنسروها و غذاهای آماده و نیمه آماده نیاز است در قوطی های فلزی نگهداری شوند تا از آن ها در برابر رشد باکتریایی و فساد پذیری جلوگیری به عمل آید.

تزئینات و مصنوجات

قوطی فلزی تزیینی در بازار متنوع و گسترده هستند. انواع قوطی های ادویه، بیسکوییت، جعبه طلا، جعبه آچار و… در طرح ها و رنگ های متنوع در گوشه های مختلف خانه از آن ها استفاده می کنید.

صنایع آرایشی و بهداشتی

قوطی فلزی در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد که از جمله آن ها می توان به انواع اسپری های خوشبو کننده، اسپری مو و … اشاره کرد.

شرکت قوطی سازی تکتین فلز نمونه در زمینه چاپ و تولید انواع قوطی اسپری در سایزهای متفاوت آماده ارائه همکاری با شرکت های داخلی و خارجی می باشد.

اسپری های فلزی در صنایع دیگر نیز کاربرد دارند که می توان به اسپری رنگ، چسب 123 ، اسپری های صنعتی، خودرویی، وارداتی، حشره کش، خوشبو کننده هوا اشاره کرد.

تمامی قوطی ها از نظر استاندارد با دستگاه تمام اتوماتیک تست می شوند.

خرید قوطی فلزی

مزایای قوطی فلزی

بسته بندي مواد غذایی در قوطی های فلزی از نفوذ میکروب ها جلوگیری می کند و یک محافظ عالی برای حفظ ارزش مواد غذایی از جمله بو، طعم و رنگ آن در طولانی مدت می باشد.

می توان مواد در حالت های جامد، مایع و گاز را به طور کامل نگهداری کرد.

در برابر حرارت بالا مقاوم است و احتمال خراب شدن آن پایین است.

قوطی های فلزی محکم و بادوام هستند و در برابر ضربه‌های خارجی، جابجایی و حمل و نقل آسیب نمی بینند.

مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت، نور و اکسیژن دارند.

خاصیت مسموم کنندگی در آن‌ها پایین است.

با هر سایز و فرم دلخواه می توان قوطی های متنوع تولید کرد.

با استفاده از خاصیت مغناطیسی در خط تولید امر جابجایی را تسهیل می کند.

قوطی های فلزی قابليت بازيافت دارند و از آلودگي محيط زيست جلوگیری می کنند.

چاپ بر روی قوطی فلزی یکی از برجسته ترین چاپ ها بر روی فلزات می باشد.

چاپ بر روی این نوع قوطی ها شامل انواع بسیار متنوعی از جعبه محصولات می باشد که از جمله آن می توان چاپ بر روی قوطی های مواد غذایی آماده، انواع روغنها (روغن موتور، روغن ترمز، روغن های صنعتی)، روغن جامد خوراکی، شیرینی، اسپری، رب گوجه فرنگی، شیر خشک، چای، انواع نوشیدنی های گازدار، کمپوتها، آب میوه، گز، رنگها، کرمها و … اشاره کرد.

قوطی سازی تکتین فلز نمونه یکی از بزرگ‌ترین شرکت های تولید کننده در زمینه انواع قوطی های فلزی می باشد.

این شرکت تولیدی انواع قوطی های گرد و چهارگوش با کاربردهای متنوع، مطابق با استاندارد های جهانی برای صنایع مختلف تولید و عرضه می کند.

تکتین فلز محصولات با کیفیت را به مشتریانش معرفی می کند.

خدمات چاپ و لاک زنی با پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود.

با توجه به سفارش مشتری بسته بندی انجام می شود و در تحویل به موقع به مشتری تمام تلاش و کوشش را به کار می گیرد.
با استفاده از تجهیزات پیشرفته و داشتن نیروی ماهر و کارآزموده در خط تولید فعالیت خود را انجام می دهد.

چاپ روی قوطی های فلزی در واحد چاپخانه تکتین فلز نمونه زیر نظر کارشناسان چاپ با بهترین کیفیت انجام می شود.

ساخت قوطی های فلزي نياز به تکنولوژي ويژه و دانش فني بالا دارد. تکتین فلز نمونه با دانش و تجربه کافی در این زمینه از نیروهای متخصص و کار آزموده استفاده می کند.

محصولات تکتین فلز نمونه

قوطی ربعی 250 میلی لیتری
قوطی ربعی فویلدار 250 میلی لیتری
قوطی هاردنری
قوطی درب وحلقه دوبل 1 لیتری
20 لیتری تمام تخلیه
قوطی کوارت
گالن درب و حلقه دوبل

برای مشاهده محصولات تکتین فلز نمونه کلیک کنید.

جهت راهنمایی و خرید قوطی فلزی می توانید با تیم پشتیبانی تماس گرفته یا از طریق واتساپ و پست الکترونیکی با ما در ارتباط باشید.

چگونه میتوانیم با کارشناس فروش قوطی سازی تکتین فلز نمونه در ارتباط باشیم ؟ شما عزیزان میتوانید با شماره 09124087101 تماس حاصل فرمایید یا از گوشه صفحه روی گزینه مدیریت فروش کلیک نمایید و از طریق واتساپ با مدیریت فروش در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

برای مشاوره رایگان لطفا اطلاعات تماس خود را ارسال نمایید

8 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  بسیار کامل و جامع بود ممنون
  میخواستم ببینم چجوری میتونم با کارشناس فروشتون ارتباط برقرار کنم؟

  1. سلام ممنون نظر لطفتونه
   شما میتوانید برای برقراری ارتباط با کارشناس فروش ما با شماره 09124087101 تماس بگیرید یا در واتساپ با مدیریت فروش ما در ارتباط باشید.

 2. با سلام و خسته نباشید
  ممنونم از خدمات بسیار عالی تون
  واقعا تکتین فلز نمونه یکی از بهترین قوطی سازی های کشوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.